Sağlık Haberleri

Mide Botoksu Nedir?

Mide Botoksu Kimlere Yapılır? Mide Botoksu Etkili midir?

Son Dönemin Trend Uygulaması Mide Botoksu

 

Son dönemde popüler olan Mide Botoksu Nedir?

Obezite ile başı dertte olanların kilo vermek isteyenlerin ve daha iyi bir görünüme sahip olmak isteyenlerin son yıllardaki popüler tercihi mide botoksu.

Peki, Mide Botoksu Nedir? Obezite cerrahisi, diyabet cerrahisi ve kanser cerrahisinde Türkiye ve Avrupa’nın sayılı Genel Cerrahları arasında gösterilen Op. Dr. Volkan KINAŞ’a Mide Botoksu Nedir? diye sorduk.

Volkan KINAŞ; Obezite farkında olunması gereken bir hastalıktır. Obezite ile mücadele için bir çok yol var ve uygulanacak her yöntem hastadan hastaya farklılıklar gösterebilir. Yandaş hastalıklar uygulanacak yöntemin belirlenmesinde etkili bir faktördür. Mide Botoksu bu yöntemlerden yalnızca biridir. Mide botoksu obezite ile mücadelede kilo vermeye yardımcı bir yöntemdir. Diğer yöntemleri göze aldığımızda artıları ve eksileri vardır. Önemli noktalarından en başta geleni, bir cerrahi seçenek değildir.

Mide Botoksu Kimlere Uygulanır?

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan KINAŞ mide botoksunun kimlere uygulanabileceğini şu şekilde anlattı; BMI ( Vücut Kitle Endeksi ) Daha düşük olan hastalarda kilo vermeye yardımcı bir yöntem olup, kesinlikle uzman kararı ve yine uzman ellerde yapılması gereken bir uygulamadır.

Avantajları:

  • CERRAHİ BİR YÖNTEM OLMAMASI
  • GERİ DÖNÜŞÜMLÜ OLMASI
  • AYNI GÜN 15 DAKİKA İÇİNDE TABURCU OLUNMASIDIR.Açıklamalarına devam eden KINAŞ; Obezite cerrahisine göre verilecek kiloların daha düşük sayılar olduğuna dikkat çekerek, bu işlemin sonrasında vermiş oldukları diyet listesiyle birlikte takviye edildiğini ve hedeflerinin 15 kilo civarında  olduğunu ancak bu sayıların hastanın insiyatifinde olduğunu verilen kiloların 20 kiloya ulaştı veya 10- 12 kilo civarında kaldığını da belirtti. Mide botoksunun sağlamış olduğu tokluk hissiyle birlikte çok rahat bir diyet döneminin geçirildiğinden bahseden Volkan KINAŞ, amaçlarının Mide botoksu sonrası oluşan tokluk hissiyle birlikte diyet döneminde sorun yaşamadan fazla kilolardan kurtulmak olduğunu belirtti.

Kendisine sosyal medyadan bu konuda çok fazla soru geldiğini ve mümkün oldukça tüm fırsatlarda bu tip sorulara cevap verdiğini açıklayan Volkan KINAŞ; Instagram ve facebook üzerinden, hastalarımın sormuş olduğu tüm soruları cevaplama çalışıyorum. Mide Botoksu konusu da bana dijital dünyadan en çok gelen sorular arasındaydı diyerek açıklamalarına son verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı