Genel

Obezite Cerrahisinin Bilinmeyenleri Nelerdir?

Tüm Detaylarıyla Obezite Cerrahisi Nedir?

Son yılların en popüler zayıflama yöntemlerinden olan Obezite Cerrahisi hakkında bir çok bilgi ve karışıklık mevcut. Tüm bu kirli bilgilere ve karışıklıklara son vermek için, Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Meydan Şubesinde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan KINAŞ Obezite Cerrahisinin Bilinmeyenleri Nelerdir sorusunu Cevapladı.

Obezite Cerrahisinin Bilinmeyenleri Nelerdir ?

Pandemi süresi boyunca uzman olduğu konularda ( Metabolik Cerrahi, Kanser Cerrahisi ve Obezite Cerrahisi ) Sosyal Medya hesaplarından canlı yayınlar yapan ve hastalarını bilgilendirmeye devam eden başarılı cerrah, son yapmış olduğu yayında Obezite Cerrahisi üzerine bir çok açıklamada bulundu.

Tüm Detaylarıyla Obezite Cerrahisi Nedir?

Açıklamalarına Obezitenin bir hastalık olduğunu vurgulayarak devam eden Volkan KINAŞ bu hastalık ile mücadelede en etkili yöntemin Obezite Cerrahisi olduğunu belirtti.
“Hastalar bu yönteme en başta biraz çekinerek yaklaşıyor, ve internetteki bilgi kirliliği bu çekinceyi arttırıyor. Hastalarımız haklı olarak hayatlarından endişe ediyor ve bu çekinceyi yaşıyorlar. Bizim bu konuda belirttiğimiz yorumumuz, Obezitenin ciddi bir hastalık olduğu ve beraberinde çok sayıda yandaş hastalığı insana çektiğini, asıl riskin obezite ile hayata devam etmek olduğunu kendilerine aktarıyoruz. Ve günün sonunda tüm bilgi kirliliğini ve çekinceleri ortadan kaldırdığımızda kafalar berraklaştığında hastalarımız neyin doğru olduğunu kendileri karar veriyor. Tabi bu duruma katkı sağlayan bir sürü faktörler var.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan KINAŞ Obezite Cerrahisinde Dikkat edilmesi gereken hususları aktardı.
Tüm cerrahi işlemerde olduğu gibi Obezite Cerrahisinde de tecrübe çok önemli. Bu ameliyatı yapacak ekip, sayısız şekilde tecrübe etmiş olmalı.

Son yıllarda yurt dışından sayısız hastayı misafir eden KINAŞ bu kadar çok tercih edilmesinin sebeplerini açıkladı

Hem ülkemizde hem de yurt dışından çok sayıda tercih edilmemizin sebebi; Obezite Cerrahisinin içinde bulunan tüm ekibin sayısız tecrübesi. şöyle ki yurtdışından hastamız havaalanına indiğinden itibaren bizim kontrolümüzde. Kendisini havaalanından alan, hatta gerekli durumlarda tercümanına kadar tüm personel Obezite Cerrahisi konusunda tecrübeli, hangi adımda ne işlem yapacakları konusunda donanımlı. Aynı durum gerekli Cerrahi işlemi uygulayacak tüm personel içinde geçerli, sayısız tecrübesinden gelen bir kalitesi mevcut ekibimizin. Tüm bu paydaşlar bir araya gelince arzu ettiğimiz başarılı sonuçlara uzanan bir Obezite Cerrahisine ulaşıyoruz. Çünkü Doğru Cerrahi Doğru Ellerde Gerçekleşir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı